Last minute zájezdy Letenky Slovensko další země

Lyžování na Slovensku

Slovensko je zemí pro lyžaře jako stvořenou, má totiž hory s velkým H. Tatry jsou pro lyžování jako stvořené, Slovensko se dokonce řadí do první desítky světových lyžařských velmocí. Velikou výhodou je zde cena, můžete jezdit celou sezonu a utratíte stejně finančních prostředků, které necháte například v Alpách za jediný týden. Na jeden skipas si můžete zalyžovat v mnoha střediscích a to jak na sjezdovkách, z nichž nejdelší má 6 km a nachází se v Lomnici, tak i ve freeride zónách. Slovensko velmi investuje do svých středisek, budují se zde nové lanovky a také se rozmáhá umělé zasněžování, které zajistí bezproblémové lyžování i za nepříznivých podmínek, jako jsou časté suché zimy. Slovensko je ideální pro nárazové lyžování, jelikož jsou to naši sousedé, můžete si zajet zalyžovat kdykoliv i jen na jeden den. Také vleky jsou zde levnější než v Česku a sjezdovky kvalitnější, jelikož jsou položené mnohem výše, než u nás. Na Slovensku se nachází celkem až 1000 sjezdovek s kvalitními službami a moderními vleky.

Nejlepší lyžařská střediska na Slovensku

Na úpatí Vysokých Tater se nalézá velmi známé město Poprad, kterému je přezdívání „Brána do Vysokých Tater“. Je zde velmi oblíbené středisko a to díky skvělým podmínkám pro lyžaře i běžkaře. V blízkosti střediska se nachází Tatranská Lomnica, kde si můžete vyzkoušet adrenalinový sjezd na nejobtížnější sjezdovce v zemi.

Nejvýše položeným střediskem na Slovensku je Štrbské Pleso, je také jedno z nejnavštěvovanějších v celých Tatrách. Jsou zde skvěle udržované tratě a každý rok se zde koná závod o Tatranský pohár.

Dalším střediskem jsou Donovaly, které se řadí mezi nejlepší střediska na Slovensku, je zde celkem 7 tratí a z toho dvě červené sjezdovky a 5 sjezdovek pro začátečníky, můžete si tu také užít velmi oblíbené noční lyžování.

Dále nesmíme zapomenout na střediska jako Čertovica v Nízkých Tatrách, Starý Smokovec, Ski Makov, Vrátna a jistě mnoho dalších, které stojí za návštěvu.